Winsor&Newton

WN-yldine

1832. aastal panid keemik William Winsor ja kunstnik Henry Newton kokku teadlase teadmised ja kunstniku loovuse, et pakkuda kunstnikele enneolematut värvide valikut, selgust ja püsivust. Winsor&Newton tabas täpselt hetke vajadust, saades usaldusväärsete värvide ja pintslite kindlaks allikaks. Winsor&Newton töötas esmalt välja oluliselt täiustatud akvarellvärvid, millele järgnes hulk teisi innovatsioone, kaasa arvatud kattev valge (Chinese white), esimene kestev läbipaistmatu valge akvarellvärv ja kokkusurutavad plekktuubid nii õli- kui akvarellvärvidele.

Williami ja Henry pühendumus kvaliteedile ja innovatsioonile on osa rikkalikust pärandist, mis iseloomustab Winsor&Newtonit tänase päevani. Winsor&Newton on pühendunud kaunitele kunstidele ja nende loojaile oma loovuse uurimiseks uute võimaluste pakkumisele, võimaldades neil seda loomingut kogu maailmaga jagada. Winsor&Newton tervitab uusi ideid, katsetab uusimaid tehnoloogiaid ja materjale, pühendades aega maailma parimate kunstimaterjalide loomisele, mida kasutavad ka paljud maailma parimad kunstnikud.


Ajalugu

1832
Teadlane William Winsor ja kunstnik Henry Newton asutasid firma aadressil 38 Rathbone Place, London.

1835
Töötati välja maailma esimesed pehmed akvarellvärvid. Winsor&Newton arendas välja esimesed glütseriinipõhised, pehmed akvarellvärvid, muutes nõnda oluliselt looduses maalimist.

1840
William Winsor tutvustas uudistootena õlivärvi hoidmiseks klaasist süstalt. Seni kasutati selleks seapõiest kotikesi.

1841
Kuninganna Victoria andis Winsor&Newtonile nende esimese kuningliku garantiikirja ning selle kinnitust on uuendatud siiamaani. Hetkel on garantiikirja andjaks Tema Kõrgus Walesi prints.

1842
William Winsor patenteerib esimese keeratava korgi mehhanismi kokkusurutavatele plekktuubidele; see muutub värvide jaoks standardpakendiks.

1854
George Field oli uurinud punavärviku ja lakkvärvide valmistamist. Tema surma järel ostis William Winsor tema uurimused ning nende retseptide järgi valmistati kuni hiljutise moderniseerimiseni tooni Rose Madder.

1881
Mõni kuu enne surma müüs Henry Newton oma äri äsja asutatud firmale Winsor&Newton Ltd, mille aktsionäride hulka kuulusid mõlema perekonna liikmed. Newtonite perekonna liikmed töötasid firmas kuni 1970. aastate lõpuni.

1892
Olles pühendunud kõige stabiilsemate ja püsivamate pigmentide loomisele avaldas Winsor&Newton esimesena oma värvide koostise ja püsivuse välistegurite suhtes.

1937
Winsor&Newton toob turule guaši disaineritele (Designers Gouache).

1970
Winsor&Newton tutvustab oma esimest akrüülivalikut kunstnikele (Artists Acrylics).

1973
Winsor&Newtoni laialdaselt tunnustatud joonistustindi pakendite loomise taga oli kuulus disainer Michael Peters, OBE. Neid kujundusi hinnati 1973. aasta D.A.D.A disainiprogrammi hõbepreemiaga ning on sellest ajast peale eksponeeritud disainimuuseumites üle maailma.

1976
Winsor&Newton tutvustab maailma esimest alküüdõlivärvi kunstnikele. Esmakordselt võimaldas see kiirelt kuivav õlivärv maalida õlimaale aja jooksul, mis oli vaid murdosa sellest, mis kulus tavaliste õlivärvidega maalimisele.

1992
Esitletakse õlivärvipulka Artists’ Oilbar. Uue patendi omandamise järel hakkas Winsor&Newton pakkuma seda innovaatilist õlivärvi pulga kujul. Sobitudes olemasolevate õlivärvidega võimaldas see kunstnikel õlivärviga nüüd ka joonistada.

1998
Winsor&Newton toob turule veega lahustuva õlivärvi Artisan. Uue õlivärvide ja meediumite valikuga, mida sai veega lahustada ja puhastada, oli kunstnikel võimalik nautida õlivärvi ilma ohtlikke lahusteid kasutamata.